Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice.

Červenec 2011

Pro potěchu oka

13. července 2011 v 17:32 | Jana Dvořáčková |  Zaujalo mě
Na stránce s astronomickými snímky pro každý den se sem tam objeví i nějaké to zajímavé video. Seznam je trochu chaoticky uspořádaný, ale to vám snad nebude vadit.
Jestli jo, prd s tím naděláte :). Odkazy jsem ukládala ve dvou vlnách vyhledávacího zápalu a pokaždé jsem "prostě našla jenom něco."
Koukejte, je na co se dívat :).
Poslední aktualizace (září 2018).

Lunace (a kolébající se Měsíc)
Let nad planetou Zemí (prostě nádhera)
Let nad Zemí (další a neméně pěkný)

Navíc:
A k tomu ještě

Spojení navázáno

10. července 2011 v 18:37 | Jana Dvořáčková |  Publikováno

Kdysi dávno jsme s Milanem Petrákem, poměrně hojně publikovaným autorem (také dříve ještě v Ikarii) žertovali na téma "kamkoli pošlu povídku, přestane to existovat." Každý z nás by určitě vyjmenoval minimálně dva případy, kdy se tak opravdu stalo. Když jsem například jásala nad třetí publikovanou povídkou v "Clicku," časopis přestal vycházet a nedočkala jsem se ani dvakrát předtím vyplaceného honoráře. Určitě by se dalo mluvit o drobných trablech s "Roklí šeré smrti," či soutěží na téma "Jak bychom od Ježíška plamenomet dostat chtěli," které sice nezanikly, ale jak by řekl můj bratr "to je furt něco." V předposlední sbírce z Ježíška jsme s Milanem vyšli oba (divím se, ale jsem moc ráda, že letos vyšla další).

No... a když jsme na sklonku minulého roku hloubali nad budoucností Ikarie, bylo to už přinejmenším divné :). Vždyť jsme tam oba už minimálně jednou vyšli...
Abyste rozuměli, my víme, že za ty katastrofy nemůžeme, ale co naplat, když jsme autory fantastiky. Dění divných věcí se přímo nabízí a naopak by bylo zvláštní, kdyby nás napadaly jen normální věci.

Takže jsem byla moc ráda, popravdě jsem si strašlivě oddychla, když se Ikarie přetransformovala na XB1 a já (odtud vtipně originální název příspěvku) navázala spojení s časopisem, v jehož červencovém čísle moje povídka pod názvem... ehm "Spojení" skutečně vyšla.

O povídce:
Jako autorka ji hodnotit nemohu, ne objektivně, což tedy rozhodně čekám od kohokoli, kdo ji přečte. Neberte si servítky, pěkně drsně do toho (předtím mi ovšem nezapomeňte sdělit svou adresu :)).
Řekla bych snad jen to, že jde spíše o fantasy povídku s prvky sci-fi. A prosím vás, podobnost s Shyamalanovým filmem "Poslední vládce větru" je čistě náhodná. Povídka vznikla už v roce 2007, od té doby ji pár lidí četlo a může tedy její existenci potvrdit dříve, než světlo světa spatřil onen zmiňovaný film, který se tvůrci oproti jiným jeho filmům moc nepovedl.