Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice

Spojení navázáno

10. července 2011 v 18:37 | Jana Dvořáčková |  Publikováno

Kdysi dávno jsme s Milanem Petrákem, poměrně hojně publikovaným autorem (také dříve ještě v Ikarii) žertovali na téma "kamkoli pošlu povídku, přestane to existovat." Každý z nás by určitě vyjmenoval minimálně dva případy, kdy se tak opravdu stalo. Když jsem například jásala nad třetí publikovanou povídkou v "Clicku," časopis přestal vycházet a nedočkala jsem se ani dvakrát předtím vyplaceného honoráře. Určitě by se dalo mluvit o drobných trablech s "Roklí šeré smrti," či soutěží na téma "Jak bychom od Ježíška plamenomet dostat chtěli," které sice nezanikly, ale jak by řekl můj bratr "to je furt něco." V předposlední sbírce z Ježíška jsme s Milanem vyšli oba (divím se, ale jsem moc ráda, že letos vyšla další).

No... a když jsme na sklonku minulého roku hloubali nad budoucností Ikarie, bylo to už přinejmenším divné :). Vždyť jsme tam oba už minimálně jednou vyšli...
Abyste rozuměli, my víme, že za ty katastrofy nemůžeme, ale co naplat, když jsme autory fantastiky. Dění divných věcí se přímo nabízí a naopak by bylo zvláštní, kdyby nás napadaly jen normální věci.

Takže jsem byla moc ráda, popravdě jsem si strašlivě oddychla, když se Ikarie přetransformovala na XB1 a já (odtud vtipně originální název příspěvku) navázala spojení s časopisem, v jehož červencovém čísle moje povídka pod názvem... ehm "Spojení" skutečně vyšla.

O povídce:
Jako autorka ji hodnotit nemohu, ne objektivně, což tedy rozhodně čekám od kohokoli, kdo ji přečte. Neberte si servítky, pěkně drsně do toho (předtím mi ovšem nezapomeňte sdělit svou adresu :)).
Řekla bych snad jen to, že jde spíše o fantasy povídku s prvky sci-fi. A prosím vás, podobnost s Shyamalanovým filmem "Poslední vládce větru" je čistě náhodná. Povídka vznikla už v roce 2007, od té doby ji pár lidí četlo a může tedy její existenci potvrdit dříve, než světlo světa spatřil onen zmiňovaný film, který se tvůrci oproti jiným jeho filmům moc nepovedl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama