Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice.

Při shánění podnájmu spěte jenom s našinci

12. srpna 2012 v 14:29 | Jana Dvořáčková |  Zaujalo mě
Tak za prvé, příběh je ze života, protože se přímo týká mé sestry a jejího problému s bydlením. Moje ségra je trochu zvláštní v tom, že ji přitahují černoši. Já tedy nevím, jak se to v ní poskládalo, protože třebas mně přijdou jako chlapi úplně antikoncepční. Ale co, každý má něco.

Ségra momentálně čeká třetí dítě s druhým takovým a shání pro svou rodinku nějaký ten větší prostor. Afričani, tedy alespoň ti, které zná, jsou v téhle zemi za prací a z důvodu toho, aby tu založili rodinu. Holt ten první moc nemakal, a i když rodinu založil, pak si to nějak jako rozmyslel a zbaběle zdrhnul pryč. Takže ségra doufala, když potkala dalšího, že by mohl být trochu jiný. Zatím se to přesně neví, ale když už vzniklo dítě, dalo by se tušit, že třeba taťkou chtít bude.

Kluci jsou ještě malí, ale uvítali by zahradu na hraní a pokojík jinde než s mámou, protože s mámou bude teďka bydlet malá ségra, která se ještě nenarodila a kluci už tak nějak tuší, že s tou holkou v jednom pokoji spát nebudou a ze začátku ani nechtějí. Jo, to si vybavuji já děsné noční můry z dětství, kdy mě budil řvoucí brácha. A to byl brácha za zdí. Řvoucí ségru si nevybavuji, naopak vím, že jsem s mámou v noci často vstávala a sledovala přebalovací a krmný proces.

Kluci tuhle mé mámě říkali "A babi, to ona bude chtít všechny ty Barbíny a růžový věci, co? To bude otrava." Holt si to nedovedou představit, ale na mimčo se těší a stejně tak ségra doufala, že se do jeho příchodu přestěhuje. To by ovšem nesměla narazit na jednu nechápavou dámu středního věku a jeden velký byt.

Byt velikosti 4:1 se zahradou v Příbrami jí seslalo samo nebe, jenomže důkazem toho, že i v nebi je bordel, byla matka majitelky bytu, která komunikuje s realitkou a shání podnájemce do bytečku své dcery. Tady bych měla dodat, že jsem se s ní v životě nesetkala. Kdyby ano, asi bych na schůzku přišla s kýblem ledové vody, který bych uměla velmi vhodně využít.

Je celkem logické, že si majitel bytu zjišťuje různé podrobnosti o lidech, kteří by se mohli do nemovitosti nastěhovat. Tak i moje sestra, vlastně i mí rodiče, se dočkali takového přátelského výslechu. Když ovšem máma zmínila, že sestra čeká třetí dítě s mužem, který navíc není otcem jejích dvou současných dětí, paní nějak záhadně napadlo, že je to zásadní překážka pro uzavření podnájemní smlouvy a začala se cukat, vymlouvat se, inu žvatlat jako malé dítě. Z letmého vyprávění mé mámy, která se tím cítila být dost dotčena, jsem vydedukovala, že je dobré, pokud se někam potřebujete nastěhovat, souložit jen s našinci, aby se nestalo, že se vám pak z té minutky nepozornosti narodí černoušek - tedy mulat. Dále by bylo záhodno žít celý život s jedním mužem, byť ten první je prevít s nezájmem o děti.

Dotyčná dáma má asi v životě hodně negativních zkušeností buď s muži, nebo se samotným aktem plození. Jo, kdo ví? Já jen dedukuji z toho mála, které jsem vyslechla.

Tohle všechno bych ještě překousla, kdyby dotyčná paní učitelka měla alespoň tolik slušnosti a když tedy opravdu nemá zájem sestře byt pronajmout, což je její svaté právo, aby zavolala osobně, ne poňoukala pracovnici realitky těm, kteří se jí nejspíš nějakým způsobem bytostně hnusí a vysvětlila jim, proč si to rozmyslela. Je-li to navíc rasistka, přičemž terčem její nepochopitelné nenávisti jsou ještě nenarozené děti, možná by mohla pro příště toto uvést do inzerátu, aby se lidé jako moje sestra s takovou sprostotou nemuseli zaobírat.

To pořád lidé remcají o problémech s menšinami a přitom jediné problémy, které s nimi vlastně mají, jsou jejich vlastní a vnitřní. Nevyřešené věci z minulosti, nebo světový názor viděný o den dříve v televizi, který rychle přijmou, aby se nemuseli otázkami jinými, než vlastními vůbec zabývat. Z takových lidí mi je na zvracení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wankes wankes | 16. srpna 2012 v 23:17 | Reagovat

Já osobně nemám nic proti mix vztahům, ale pravdou je (a vídíme to často), že problém nastane díky kulturním rozdílům. Je mrak zemí, kde žena znamená méně než dobytek na poli a muži se podle toho k nim chovají - a tohle si naše holky neuvědomují. A až jim miláček sebere dítě a zmízi v cizině, tak to pro ně většinou nedopadne vůbec dobře.
....takže NE barva kůže, ale zvyklosti, v tom problém opravdu JE !
....co se nás CZ týká, starší generace má své názory a vždy mít bude, ale obecně myslím, že jsme docela tolerantní společnost....

2 Jana Jana | 17. srpna 2012 v 16:24 | Reagovat

Souhlasit nemůžu - už ze zkušenosti. Ať je to o rasách, zdravotním postižení, nebo vzdělání, rozdíly tu jsou a jsou sakra vidět. Starší generace se na věk vymlouvat nemůže, ale dělají to často, žejo :). Ta dáma by byla dle mého názoru pitomá, i kdyby jí bylo patnáct. Myslím teď tenhle konkrétní případ.

Ohledně těch kulturních rozdílů aouhlasím, ale jsem-li cizinec a přijedu-li do ČR za životem, jaký panuje TADY, pak mám prostě a jednoduše, když se mi to nelíbí, odjet zpět domů k mamce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama