Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice

Šum, jenom šum

31. srpna 2012 v 20:46 | Jana Dvořáčková |  Publikováno
To se takhle stane několik věcí najednou. Na Zemi je jaro, k Marsu už nějakou dobu letí sonda Curiosity a já trávím u počítače až nezdravě podstatnou část volného času. Omluvou mi je jenom fakt, že jsem čas využila záslužně. Totiž… to jsem ještě nevěděla, jak záslužné to bude.

Po objevení tikajících hodin v podobě blížící se uzávěrky literární soutěže "AI 2052," jsem prostě sedla a napsala povídku. To bylo v dubnu.

O umělé inteligenci - to bylo tématem soutěže.
O Marsu - to bylo dílem náhody.
A poměrně rychle - to se mi nestává.
Moje můza mi musela řvát do ucha a pak padnout vyčerpáním, jinak to nevidím.
Nejvtipnější je, že nejsem ani vědecký, ani technický týpek a minulý - první ročník soutěže - jsem zbaběle vzdala právě z tohoto důvodu. Ale letos se to nějak povedlo a moje krátká povídka o sondách na Marsu pod názvem "Šum, jenom šum," vyšla v zářiové Pevnosti. Ta spolupořádala onu soutěž a otiskne první místa. Nebyla jsem první, ale třetí a v první pětce odborného hodnocení jediná ženská.

Někdo by řekl, že si tu právě masíruji ego. Omyl, namasírovat bych potřebovala záda a možná zadek (to sezení, no)… Prostě jsem vždycky zatraceně ráda, když v situaci, kdy chci se vším praštit a i na psaní se vyprdnout, mi něco vyjde.

Pevnost jsem v Příbrami sehnala až na pátý pokus. Čtyřikrát předtím jsem se setkala s nevědomostí, nepochopením, neznalostí - hrubá chyba.
A s deštěm
Koupila jsem si číslo s knižní přílohou, jelikož minirecenze právě na tu mě včera neskutečně pobavila. Má to být vtipné i krvavé zároveň... tahle kombinace, když se šikovně napíše, se čte hodně dobře.
Tak uvidím, co dá mi příběh. A já sem pak dám i maxirecenzi.

Dodatek: 19.10.2012
Příběh v knižní příloze mi dal celkem hodně - hlavně to bylo fakt čtivě napsané, ale zkrátka jsem se stále k té recenzi nedokopala. To jako aby někdo nemyslel, že se mi to nelíbilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama